Neden Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesine Sahip Bir Hastane Tercih Etmeliyiz


Her anne sağlıklı bir doğumla yavrusunu kucağına almak ister. Hamilelik süreci bir annenin hayatının en önemli ve muhtemelen en keyifli zamanlarındandır. Ama sağlıklı bir gebelik ve doğum bile bazen istenmeyen komplikasyonlarla sonuçlanabilir.


Oysa doğumunuzu “Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesine” sahip bir hastanede planlamak size, ortaya çıkabilecek her türlü komplikasyon için üst düzey tıbbi desteğe sahip olmanın huzurunu ve güvenini verir.

Beklenmedik gelişmeler

Doğum öncesinde öngörülemeyen komplikasyonlara en yaygın örneklerden biri göbek kordonuyla ilgili yaşanan sıkıntılardır. Bu beklenmedik durum bir bebeğin sağlığını ve hayatını tehlikeye atabilir. Göbek kordonu, bebeğin boynuna sarılmış, düğümlü veya bebek ve doğum kanalı arasında sıkışmış olabilir. Bu bebeğin kan ve oksijen kaynağının kesilmesi demektir.

Olası bir başka komplikasyon bebeğin kafa haricindeki herhangi bir organının daha önce gelmesidir. Gene annenin suyunun erken gelmesi bebeğin hayatını riske edebilecek unsurlardan biridir.

Güvenlik Avantajları

Bir kadın en az tıbbi müdahaleyle doğum yapmak istiyorsa bile bunu Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesine sahip bir hastane de yaptırmanın daha güvenli bir yolu var mıdır? Yeni Doğan Yoğun Bakım bizler için beklenmedik durumlara karşı ek bir güvenlik sağlar. Bir hastane seçerken hizmetlerinin mutlu ve güvenli bir doğum için kullanılabilir olduğundan emin olmak gerekir. Ayrıca olası risklere karşı (bebeğin böyle bir hastaneye transferi gerekirse) Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi’ne sahip bir hastane seçmek anne ve bebeğin ayrılmamasını sağlayacaktır. Doktorlar her türlü tıbbi müdahale ihtimalinde anne ve babanın bebeğin yakınında olmasının gerekli olduğunu belirtiyorlar.

Her şey İçin Hazırlıklı Olmak

Bebeğinizi nerede ve nasıl doğuracağınıza karar verirken doktorunuzla iletişim içinde olun. Tüm risklerin göz önüne alındığı, şans faktörünü sınırlayan ve her türlü komplikasyona karşı önlemlerin alınmış olduğu Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesine sahip hastanemiz sizleri bekliyor.


Comentarii

Încărcare...

Autor

Ortopedie si Traumatologie și 42 mai mult

Articole Legate De